1808Y1K50470KCT
Mfr.Part #
1808Y1K50470KCT
Description
CAP CER 47PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
47pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±10%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1K50470KCT
Knowles Syfer 1808Y1K50470KCT
FlexiCap™ 47pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K50470KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1K50470KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm