1808Y1K50391JCT
Mfr.Part #
1808Y1K50391JCT
Description
CAP CER 390PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
390pF
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1K50391JCT
Knowles Syfer 1808Y1K50391JCT
FlexiCap™ 390pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K50391JCT Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y1K50391JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm