1808Y1K50151JCT
Mfr.Part #
1808Y1K50151JCT
Description
CAP CER 150PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
150pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1K50151JCT
Knowles Syfer 1808Y1K50151JCT
FlexiCap™ 150pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K50151JCT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0 1B.
1808Y1K50151JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm