1808Y1K50101GCT
Mfr.Part #
1808Y1K50101GCT
Description
CAP CER 100PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Capacitance :
100pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1500V 1.5kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y1K50101GCT
Knowles Syfer 1808Y1K50101GCT
FlexiCap™ 100pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K50101GCT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y1K50101GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm