1808Y1K20152KXR
Mfr.Part #
1808Y1K20152KXR
Description
CAP CER 1500PF 1.2KV X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
1500pF
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
1808Y1K20152KXR
Knowles Syfer 1808Y1K20152KXR
FlexiCap™ 1500pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K20152KXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1K20152KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm