1808Y1K20151JCT
Mfr.Part #
1808Y1K20151JCT
Description
CAP CER 150PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Capacitance :
150pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1K20151JCT
Knowles Syfer 1808Y1K20151JCT
FlexiCap™ 150pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K20151JCT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y1K20151JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm