1808Y1K20150FCT
Mfr.Part #
1808Y1K20150FCT
Description
CAP CER 15PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
1200V 1.2kV
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
15pF
Datasheets
1808Y1K20150FCT
Knowles Syfer 1808Y1K20150FCT
FlexiCap™ 15pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K20150FCT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1K20150FCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm