1808Y1K00821JDT
Mfr.Part #
1808Y1K00821JDT
Description
CAP CER 820PF 1KV X7R 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
820pF
Temperature Coefficient :
X7R
Datasheets
1808Y1K00821JDT
Knowles Syfer 1808Y1K00821JDT
FlexiCap™ 820pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00821JDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y1K00821JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm