1808Y1K00561KCR
Mfr.Part #
1808Y1K00561KCR
Description
CAP CER 560PF 1KV C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
560pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y1K00561KCR
Knowles Syfer 1808Y1K00561KCR
FlexiCap™ 560pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00561KCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y1K00561KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm