1808Y1K00471FFR
Mfr.Part #
1808Y1K00471FFR
Description
CAP CER 470PF 1KV C0G/NP0 1808
Capacitance :
470pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±1%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1K00471FFR
Knowles Syfer 1808Y1K00471FFR
FlexiCap™ 470pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00471FFR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y1K00471FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm