1808Y1K00470GCR
Mfr.Part #
1808Y1K00470GCR
Description
CAP CER 47PF 1KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±2%
Capacitance :
47pF
Datasheets
1808Y1K00470GCR
Knowles Syfer 1808Y1K00470GCR
FlexiCap™ 47pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00470GCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y1K00470GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm