1808Y1K00271KFT
Mfr.Part #
1808Y1K00271KFT
Description
CAP CER 270PF 1KV C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y1K00271KFT
Knowles Syfer 1808Y1K00271KFT
FlexiCap™ 270pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00271KFT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1K00271KFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm