1808Y1K00221MXR
Mfr.Part #
1808Y1K00221MXR
Description
CAP CER 220PF 1KV X7R 1808
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
220pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1K00221MXR
Knowles Syfer 1808Y1K00221MXR
FlexiCap™ 220pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00221MXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1K00221MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm