1808Y1K00220KCR
Mfr.Part #
1808Y1K00220KCR
Description
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
22pF
Datasheets
1808Y1K00220KCR
Knowles Syfer 1808Y1K00220KCR
FlexiCap™ 22pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00220KCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y1K00220KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm