1808Y1K00220JFR
Mfr.Part #
1808Y1K00220JFR
Description
CAP CER 22PF 1KV C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
22pF
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1K00220JFR
Knowles Syfer 1808Y1K00220JFR
FlexiCap™ 22pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00220JFR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1K00220JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm