1808Y1K00121JDT
Mfr.Part #
1808Y1K00121JDT
Description
CAP CER 120PF 1KV X7R 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
120pF
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Datasheets
1808Y1K00121JDT
Knowles Syfer 1808Y1K00121JDT
FlexiCap™ 120pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1K00121JDT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals X7R indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y1K00121JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm