1808Y1006P80BFR
Mfr.Part #
1808Y1006P80BFR
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
6.8pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±0.1pF
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y1006P80BFR
Knowles Syfer 1808Y1006P80BFR
FlexiCap™ 6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1006P80BFR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
1808Y1006P80BFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm