1808Y1000822GFR
Mfr.Part #
1808Y1000822GFR
Description
CAP CER 8200PF 100V C0G/NP0 1808
Capacitance :
8200pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±2%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y1000822GFR
Knowles Syfer 1808Y1000822GFR
FlexiCap™ 8200pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000822GFR Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y1000822GFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm