1808Y1000821JFR
Mfr.Part #
1808Y1000821JFR
Description
CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y1000821JFR
Knowles Syfer 1808Y1000821JFR
FlexiCap™ 820pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000821JFR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1000821JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm