1808Y1000683KDR
Mfr.Part #
1808Y1000683KDR
Description
CAP CER 0.068UF 100V X7R 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.068μF
Datasheets
1808Y1000683KDR
Knowles Syfer 1808Y1000683KDR
FlexiCap™ 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000683KDR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808Y1000683KDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm