1808Y1000391KXR
Mfr.Part #
1808Y1000391KXR
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 1808
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
390pF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Tolerance :
±10%
Datasheets
1808Y1000391KXR
Knowles Syfer 1808Y1000391KXR
FlexiCap™ 390pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000391KXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
1808Y1000391KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm