1808Y1000390KFR
Mfr.Part #
1808Y1000390KFR
Description
CAP CER 39PF 100V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
39pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Datasheets
1808Y1000390KFR
Knowles Syfer 1808Y1000390KFR
FlexiCap™ 39pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000390KFR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1000390KFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm