1808Y1000332JFR
Mfr.Part #
1808Y1000332JFR
Description
CAP CER 3300PF 100V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±5%
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
3300pF
Datasheets
1808Y1000332JFR
Knowles Syfer 1808Y1000332JFR
FlexiCap™ 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000332JFR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y1000332JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm