1808Y1000330GCT
Mfr.Part #
1808Y1000330GCT
Description
CAP CER 33PF 100V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
33pF
Datasheets
1808Y1000330GCT
Knowles Syfer 1808Y1000330GCT
FlexiCap™ 33pF 100V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000330GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y1000330GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm