1808Y1000273KXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y1000273KXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.027UF 100V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
Boardflex Sensitive
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
0.027μF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Series :
FlexiCap™
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1000273KXR
Knowles Syfer 1808Y1000273KXR
FlexiCap™ 0.027μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000273KXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1000273KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm