1808Y1000272FCR
Mfr.Part #
1808Y1000272FCR
Description
CAP CER 2700PF 100V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Boardflex Sensitive
Tolerance :
±1%
Capacitance :
2700pF
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1000272FCR
Knowles Syfer 1808Y1000272FCR
FlexiCap™ 2700pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000272FCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y1000272FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm