1808Y1000222MXR
Mfr.Part #
1808Y1000222MXR
Description
CAP CER 2200PF 100V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
100V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Tolerance :
±20%
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
2200pF
Feature :
Soft Termination
Datasheets
1808Y1000222MXR
Knowles Syfer 1808Y1000222MXR
FlexiCap™ 2200pF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000222MXR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1000222MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm