1808Y1000182KCT
Mfr.Part #
1808Y1000182KCT
Description
CAP CER 1800PF 100V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Capacitance :
1800pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Datasheets
1808Y1000182KCT
Knowles Syfer 1808Y1000182KCT
FlexiCap™ 1800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000182KCT Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y1000182KCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm