1808Y1000181KDT
Mfr.Part #
1808Y1000181KDT
Description
CAP CER 180PF 100V X7R 1808
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
180pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y1000181KDT
Knowles Syfer 1808Y1000181KDT
FlexiCap™ 180pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000181KDT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R being the highest temperature coefficient.
1808Y1000181KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm