1808Y1000153JDT
Mfr.Part #
1808Y1000153JDT
Description
CAP CER 0.015UF 100V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
0.015µF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1000153JDT
Knowles Syfer 1808Y1000153JDT
FlexiCap™ 0.015μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000153JDT Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808Y1000153JDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm