1808Y1000152KXR
Mfr.Part #
1808Y1000152KXR
Description
CAP CER 1500PF 100V X7R 1808
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
100V
Capacitance :
1500pF
Datasheets
1808Y1000152KXR
Knowles Syfer 1808Y1000152KXR
FlexiCap™ 1500pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000152KXR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R 2R1 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y1000152KXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm