1808Y1000123KDT
Mfr.Part #
1808Y1000123KDT
Description
CAP CER 0.012UF 100V X7R 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.012µF
Temperature Coefficient :
X7R
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1000123KDT
Knowles Syfer 1808Y1000123KDT
FlexiCap™ 0.012μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000123KDT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
1808Y1000123KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm