1808Y1000104JXR
Mfr.Part #
1808Y1000104JXR
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1808
Capacitance :
0.1μF
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Voltage - Rated :
100V
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y1000104JXR
Knowles Syfer 1808Y1000104JXR
FlexiCap™ 0.1μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000104JXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
1808Y1000104JXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm