1808Y1000103JXT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y1000103JXT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
10000pF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
FlexiCap™
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Voltage - Rated :
100V
Datasheets
1808Y1000103JXT
Knowles Syfer 1808Y1000103JXT
FlexiCap™ 10000pF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y1000103JXT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y1000103JXT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm