1808Y0630820JCR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0630820JCR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 82PF 63V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
82pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
63V
Factory Lead Time :
8 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y0630820JCR
Knowles Syfer 1808Y0630820JCR
FlexiCap™ 82pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630820JCR Overview
This device's program size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
1808Y0630820JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm