1808Y0630562KDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0630562KDT
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 5600PF 63V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
8 Weeks
Capacitance :
5600pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Datasheets
1808Y0630562KDT
Knowles Syfer 1808Y0630562KDT
FlexiCap™ 5600pF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630562KDT Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y0630562KDT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm