1808Y0630273JCT
Mfr.Part #
1808Y0630273JCT
Description
CAP CER 0.027UF 63V C0G/NP0 1808
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
0.027μF
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Datasheets
1808Y0630273JCT
Knowles Syfer 1808Y0630273JCT
FlexiCap™ 0.027μF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630273JCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0630273JCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm