1808Y0630271FFR
Mfr.Part #
1808Y0630271FFR
Description
CAP CER 270PF 63V C0G/NP0 1808
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
270pF
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y0630271FFR
Knowles Syfer 1808Y0630271FFR
FlexiCap™ 270pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630271FFR Overview
Ceramic capacitor is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.
1808Y0630271FFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm