1808Y0630270FCR
Mfr.Part #
1808Y0630270FCR
Description
CAP CER 27PF 63V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
27pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y0630270FCR
Knowles Syfer 1808Y0630270FCR
FlexiCap™ 27pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630270FCR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0630270FCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm