1808Y0630224JDR
Mfr.Part #
1808Y0630224JDR
Description
CAP CER 0.22UF 63V X7R 1808
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
63V
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Capacitance :
0.22µF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±5%
Datasheets
1808Y0630224JDR
Knowles Syfer 1808Y0630224JDR
FlexiCap™ 0.22μF 63V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630224JDR Overview
A program's size/dimension is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm for this device.Its coefficient is X7R and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
1808Y0630224JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm