1808Y0630223MXR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0630223MXR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.022UF 63V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Series :
FlexiCap™
Capacitance :
0.022µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Applications :
Boardflex Sensitive
Feature :
Soft Termination
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
8 Weeks
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Datasheets
1808Y0630223MXR
Knowles Syfer 1808Y0630223MXR
FlexiCap™ 0.022μF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630223MXR Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X7R 2R1.
1808Y0630223MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm