1808Y0630222KCR
Mfr.Part #
1808Y0630222KCR
Description
CAP CER 2200PF 63V C0G/NP0 1808
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Capacitance :
2200pF
Datasheets
1808Y0630222KCR
Knowles Syfer 1808Y0630222KCR
FlexiCap™ 2200pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630222KCR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0630222KCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm