1808Y0630150JFT
Mfr.Part #
1808Y0630150JFT
Description
CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Tolerance :
±5%
Capacitance :
15pF
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y0630150JFT
Knowles Syfer 1808Y0630150JFT
FlexiCap™ 15pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630150JFT Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with C0G NP0 being the highest temperature coefficient.
1808Y0630150JFT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm