1808Y0630150GCR
Mfr.Part #
1808Y0630150GCR
Description
CAP CER 15PF 63V C0G/NP0 1808
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
15pF
Voltage - Rated :
63V
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Datasheets
1808Y0630150GCR
Knowles Syfer 1808Y0630150GCR
FlexiCap™ 15pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630150GCR Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0630150GCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm