1808Y0630121MXR
Mfr.Part #
1808Y0630121MXR
Description
CAP CER 120PF 63V X7R 1808
Tolerance :
±20%
Feature :
Soft Termination
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
120pF
Datasheets
1808Y0630121MXR
Knowles Syfer 1808Y0630121MXR
FlexiCap™ 120pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630121MXR Overview
Programs on this device are of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with X7R 2R1 being the highest temperature coefficient.
1808Y0630121MXR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm