1808Y0630101JFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0630101JFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 100PF 63V C0G/NP0 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Capacitance :
100pF
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
1808Y0630101JFR
Knowles Syfer 1808Y0630101JFR
FlexiCap™ 100pF 63V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0630101JFR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0.
1808Y0630101JFR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm