1808Y0500821JCR
Mfr.Part #
1808Y0500821JCR
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1808
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±5%
Feature :
Soft Termination
Applications :
Boardflex Sensitive
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Capacitance :
820pF
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
1808Y0500821JCR
Knowles Syfer 1808Y0500821JCR
FlexiCap™ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500821JCR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
1808Y0500821JCR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm