1808Y0500821GCT
Mfr.Part #
1808Y0500821GCT
Description
CAP CER 820PF 50V C0G/NP0 1808
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Feature :
Soft Termination
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
820pF
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Datasheets
1808Y0500821GCT
Knowles Syfer 1808Y0500821GCT
FlexiCap™ 820pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500821GCT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient equals C0G NP0 1B indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
1808Y0500821GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm