1808Y0500820GCT
Mfr.Part #
1808Y0500820GCT
Description
CAP CER 82PF 50V C0G/NP0 1808
Feature :
Soft Termination
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Applications :
Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
82pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Tolerance :
±2%
Datasheets
1808Y0500820GCT
Knowles Syfer 1808Y0500820GCT
FlexiCap™ 82pF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500820GCT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0 1B.
1808Y0500820GCT Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm