1808Y0500392JDR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
1808Y0500392JDR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
1808 (4520 metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3900PF 50V X7R 1808
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Series :
FlexiCap™
Package / Case :
1808 (4520 metric)
Capacitance :
3900pF
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Voltage - Rated :
50V
Thickness (Max) :
0.079 2.00mm
Size / Dimension :
0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
8 Weeks
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
1808Y0500392JDR
Knowles Syfer 1808Y0500392JDR
FlexiCap™ 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
1808Y0500392JDR Overview
A 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is X7R.
1808Y0500392JDR Features
a size/dimension of 0.177Lx0.079W 4.50mmx2.00mm